Wordpress Free ThemesOnline TipsArticles DirectoryForeclosure HelpHouse For Sale By OwnerHouse StagingProperty Management

SEO ile Makale Yazma Teknikleri

| 29 Ağustos 2011

Merhabalar,

Yazılacak konu ile ilgili farklı veya benzer yazıları kopyalayıp yapıştırmıyoruz bu ilk kuralımız olabilir. Ben öle yazı yazamam diyorsanız basit bir teknikte kullanabilirsiniz. Örneğin bir makaleniz var bu yazının cümle yapısını ve kelimeler üzerinde anlamını kaybetmeden  oynamalar yaparak değişiklikler uygulayabilirsiniz ama kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Bir yerden aldığınız veya sizin elinize gelen bir yazıyı aşağıdaki siteden linklerini karşılaştırarak metin benzerlik oranının “Standart text similarity” kısmının %30 un altında olmasını sağlaya bilirsiniz.

http://www.duplicatecontent.net/

Duplicatecontent Görseli

Özellikle WordPress yapısındaki sitelerde kolaylık sağlayan bir çok araç gereç bulunmaktadır.

Bunlardan biri olan “More/Devamı için Tıklayın”  aracını kullanarak ana sayfa da makalelerinizin ön izleme kısmında daha düzgün bir görünüm sağlanabilir ayrıca ön izlemesinde küçük bir açıklama olduğu için merak edilip içine tıklanmasını sağlayabiliriz. Buda sitenizde gezinme ve hit almanız anlamına gelir.

More/Devamı için Tıklayın Görseli

More/Devamı için Tıklayın Kullanım Görseli

 

Makalemizin konusu ne olursa olsun en az 1 sınır yok istediğiniz kadar resim kullanmasınız ve kullanabilirsiniz. Resimlerimizin her birine farklı isimler veriyoruz. İsim verme kısmında resimi anlatan örneğin “dağ_güneş_bulut” gibi bu sayede Google resimlerimizi okuyabilir ve Google botlarının bunları hızlı bir biçimde indexlemesini sağlayabiliriz.

Resimlerinizi filigranlayım ki başkaları kullanamasın aşağıdaki linkten programı indirerek kullanabilirsiniz.

https://rapidshare.com/files/3456412447/Watermark_Factory_2.rar

BT Gönüllüleri resim filigram dosyası için tıklayınız…

 

Kategori belirlenmesinde fazla dallandırıp budaklandırmamak lazım.  Temel bölümler olması gerekir altına yeniden kategorileştire bilirsiniz.

Örneğin;

1.Microsoft
                1.1.Yazılım

                1.2.Sistem

                1.3.Windows
2.Cisco
                2.1.CCNA
                2.2.CCNP…. gibi

 

Özellikle WordPress te eklenti olarak yüklemenizi tavsiye ettiğimiz SEO aracları ile arama motorlarından korkmayın bu araç sayesinde oluşturduğunuz sayfalara ve yazılara başlıklar, açıklamalar, etiketler girerek Google botlarının sizin sitenizi sevmesini sağlayabilirsiniz.

Başlık açıklaması, 60 karakterden fazla olursa Google ilk 60 karaktere bakıyor onun için anlatmak istediğinizi 60 karaktere sığdırın…

Açıklama, 160 karakter sınırlaması vardır. Google aramalarında site başlığından sonra karşınıza çıkan küçük açıklama kısmını simgeler.

Anahtar kelimeler, minimum 4 maximum 10 kelimeden oluşmalıdır. Tavsiyem 6 ile 8 arasında olabilir. Yazılan makalenizi kelimelerle ifade etseniz nasıl ederdiniz diye kendinize sorarak oluşturmalısınız ve can alıcı nokta doğru kelimeler seçmelisiniz ki Google aramalarında siz çıkasınız. Şu anda “Dijital Pazarlama Uzmanı” anahtar kelimesinde Google da 1. Sırayı koruyorum.  Seçtiğiniz anahtar kelimelerde uzantı olmamalı sadece kök kelimeler olabilir, örneğin kursları yerine kurs yazmanız yeterli olacaktır. Ve aynı kelimeyi tekrar yazmanıza gerek yok.

All in One SEO kullanım Görseli

 

Yukarıda belirttiğim standartlara uyarak makaleleriniz/yazılarınızı oluşturduğunuz taktirde başarısız olmak gibi bir seçeneğiniz olamaz.

Bol şanslar unutmayın herkes kendi şansını kendi oluşturur… 🙂

 

Sefa Aydemir
Dijital Pazarlama Uzmanı

 

 

RastGele Reklam Kodu


Kategori: BT Haber, SEO

Sefa Aydemir

Yazar Hakkında ()

- Dijital Pazarlama Uzmanı & Eğitmeni - Digital Marketing Specialist - Search Engine Optimization

Yorumlar (1)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. Hocam tebrikler gayet başarılı bir çalışma olmuş.