Wordpress Free ThemesOnline TipsArticles DirectoryForeclosure HelpHouse For Sale By OwnerHouse StagingProperty Management

Vmware Workstation 8 Üzerinde Okunamayan ProductKey

| 17 Eylül 2011

Merhaba arkadaşlar bir önceki makalemde sizlere Windows 8 Kurulumunu anlatmıştım. Bu makalemde ise Vmware Workstation 8 üzerinde Windows 8 kurmak isteyen arkadaşlarımız. Şöyle bir hata alacaklardır. Windows cannot read the <ProductKey> setting from the unattend answer file. Böyle bir hata ile karşılaşmamızın sebebi ise flopy disk üzerinde Windows’un kurulumunun başlaya bilmesi için yanıt dosyasının aranmasıdır. Peki bu hatadan nasıl kurutulabiliriz. Gelin bunun uygulamasını hep birlikte yapalım.

clip_image002

Vmware Workstation 8 Üzerinde Okunamayan ProductKey -1

Şekil-1 e bakacak olursak Vmware Workstation üzerinde tüm kurulum ayarlamalarımı yaptım son olarak ta Windows 8 image dosyamı yerleştirdim. Sanal makinamı çalıştırdım. Bana yukarıda ki  Windows cannot read the <ProductKey> setting from the unattend answer file. Hatasını verdi. İsterseniz hemen şekil-2 ye bakalım.

clip_image004

Vmware Workstation 8 Üzerinde Okunamayan ProductKey -2

Şekil-2 bakacak olursak hemen Windows 8 sanal makinamızı Power off yapıyoruz. Ardından sanala makinamızın ayarlarına geliyoruz. Edit virtual machine settings tıklayarak sanal makinamızın ayarlarına giriyoruz.

clip_image005

Vmware Workstation 8 Üzerinde Okunamayan ProductKey -3

Şekil-3 de ise neler yapacağız adım adım inceleyelim. 1. Adım Sol tarafta olan Floppy disk üzerine gelelim. 2. Adım Remove edelim. (Floppy Diski kaldırıyoruz.) son adım olan 3. Adımda ise ok diyelim. İşlemimizi bitirelim. Artık Vmware Workstation üzerinde kurmakta olduğumuz, Windows 8 kurulumuna devam edebiliriz. Bu makalemde sizlere Vmware Workstation üzerinde Windows 8 kurmaya çalışırken Windows cannot read the <ProductKey> setting from the unattend answer file. Hatasını aldığımız yani Windows 8 in floppy disk içerisinde yanıt dosyası arıyordu, Bulamadığından dolayı Şekil-1 deki hatayı veriyordu. Bizde floppy diski kaldırarak bu problemi çözdük. Umarım sizler için faydalı bir makale olmuştur. Başka bir makalede görüşmek umuduyla hoşçakalın.

 

Mehmet PARLAKYİĞİT

RastGele Reklam Kodu


Etiketler: , , , , ,

Kategori: Windows 8

Mehmet PARLAKYİĞİT

Yazar Hakkında ()

MCP - IT Professional

Yorumlar (3)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. Murat KOÇAK Murat KOÇAK dedi ki:

    İnce bir ayrıntı sağol Mehmet Hocam

  2. Sefa Aydemir Sefa AYDEMİR dedi ki:

    süpersin Mehmet Hocam eline sağlık…

  3. Enes Aydın dedi ki:

    Elinize sağlık , faydalı oldu gerçekten.