Wordpress Free ThemesOnline TipsArticles DirectoryForeclosure HelpHouse For Sale By OwnerHouse StagingProperty Management

USB Bellekten Windows 7 Kurulumu

| 02 Aralık 2011

      Merhaba arkadaşlar bu makalemde sizlere USB bellekten nasıl Windows 7 kurabileceğimizden bahsedeceğiz. Bilindiği gibi artık hemen hepimiz format atmayı öğrendik elimizin altında sürekli bir DVD olmayabilir. Muhakkak ki bir USB bellek vardır. Bilgisayarınızda bir Windows 7 imajı var ise artık DVD ile uğraşmaya gerek yok. Bu ufak tul sayesinde USB belleğe Windows 7 yi yazdırmak gayet kolay ve başarılı. Aşağıda verdiğim linkten Windows 7 Usb/DVD Download Tool’u indirerek kuruluma başlayabiliriz. Linke tıklamanız yeterlidir. Direk bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

http://images2.store.microsoft.com/prod/clustera/framework/w7udt/1.0/en-us/Windows7-USB-DVD-tool.exe

Windows 7 Usb/DVD Download Tool’u indirdikten sonra kuralım kurulumu gayet basit ve kolay next next diyerek kurabiliriz. Herhangi bir ayara gerek yok. Kurulum bittikten sonra masa üstüne Windows 7 Usb/DVD Download Tool iconu gelecektir. Çift tıklayarak programı çalıştıralım.

clip_image001

USB Bellekten Windows 7 Kurulumu-01

Yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi ilk önce Windows 7 imajımızı göstermemiz gerekiyor. Browse ye tıklayarak Windows 7 imajımızı gösterelim. Ben en yakın Wsindows Server 2008 R2 yu bludum onu direk yazdırdım. Ama farketmez J  Next diyerek devam edelim.

clip_image002

USB Bellekten Windows 7 Kurulumu-02

İlinci adımda ise bize USB belleğemi yoksa bir DVD ye mi yazdırmak istediğimizi soruyor. Bizim amacımız USB belleğe yazdırmak olduğu için USB device yi seçiyoruz.

clip_image003

USB Bellekten Windows 7 Kurulumu-03

Üçüncü adımda ise USB belleğimi gösteriyor. Eğer belleğiniz görünmüyorsa refresh yapabilirisiniz. USB belleğe kopyalama işlemini başlatmak için Begin Copying tıklayalım.

clip_image004

USB Bellekten Windows 7 Kurulumu-04

Artık dördüncü ve son adıma geldik kopyalama işlemi başladı. % 100 olduktan sonra çıkış tuşu aktif olacaktır. Cangel diyip bitirelim. Evet işlemimiz bu kadar basit ve kolay Windows 7 yi yüklediğimiz USB belleğimizi format atacağımız bilgisayara takalım ve USB den boot olmasını sağlayalım. Bu işlemleri yaptıktan sonra Windows 7 nin ne kadar hızlı bir şekilde görünce şaşıracaksınız. Bu makalemde sizlere Windows 7 Usb/DVD Download Tool ile USB bellekten Windows 7 kurulumunu anlatmaya çalıştım. Umarım sizler için faydalı olmuştur başka bir makalede tekrar görüşmek ümidiyle hoşçakalın.

Mehmet PARLAKYİĞİT

RastGele Reklam Kodu


Etiketler: ,

Kategori: Windows 7

Mehmet PARLAKYİĞİT

Yazar Hakkında ()

MCP - IT Professional

Yorumlar (5)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. Sefa Aydemir Sefa Aydemir dedi ki:

    eline sağlık mehmet bundan yapalım bu usb 😉

  2. Aykut CEVİZCİ Aykut CEVİZCİ dedi ki:

    Mehmet Hocam Elinize Sağlık,Faydalı ve Pratik Bir Makale Olmuş.

  3. BULENTPOLAT dedi ki:

    TŞK MEHMET HOCA GÜZEL BİR BİLGİ.