Wordpress Free ThemesOnline TipsArticles DirectoryForeclosure HelpHouse For Sale By OwnerHouse StagingProperty Management

Microsoft Hyper-V Failover Cluster Labs

| 11 Ocak 2012

          Merhaba arkadaşlar bu makalemde sizlere Hyper V Failover Cluster Labs dan bahsetmek istiyorum. Hyper V Failover Cluster test etmek isteyen arkadaşlarımız her zaman fiziksel sunucu bularak test etmek gibi bir şansı olmaya bilir bunu Microsoft amcam bizler için düşünmüş. J Güzel bir lab ortamı hazırlamış her şey iyide bir de zaman kısıtlamalı olmasa daha iyi olacak Hyper V Failover Cluster Labs test etmek isteyen arkadaşlar buradan test edebilirler.

clip_image002

Microsoft Hyper V Failover Cluster Labs-1

Yukarıda ki linke tıkladıktan karşımıza yukarıda ki ekran gelecektir. Sonra Launch Virtual Lab tıklayalım ve sanal test ortamımıza giriş yapalım.

clip_image004

Microsoft Hyper V Failover Cluster Labs-2

Sabredip biraz bekleyelim. Biraz zaman alabilir. Sonuçta uzak lokasyonda bulunan sunuculara RDP yapıyoruz.

clip_image005

Microsoft Hyper V Failover Cluster Labs-3

Karşımıza Remote Desktop connection yani uzak masa üstü bağlantısı gelmekte Connect diyerek bağlanalım.

clip_image007

Microsoft Hyper V Failover Cluster Labs-4

Bağlandıktan sonra hemen karşımıza yukarıda ki ekran gelecek yukarıda ki açıklamaları okuduktan sonra Close Window diyerek pencereyi kapatalım.

clip_image009

Microsoft Hyper V Failover Cluster Labs-5

Karşımda Hyper V Failover Cluster Labs ortamı Microsoft bu labs için bir senaryo hazırlamış bizlere senaryoyu takip ederek ilerleye biliriz.

clip_image011

Microsoft Hyper V Failover Cluster Labs-6

Microsoft’un sunduğu bu labs hizmetinden zaman kısıtlaması gibi bir dezavantajla faydalanabilirsiniz. Bitirdiğiniz her senaryo için next diyerek ilerleyin ve Hyper V Failover Cluster Labs ile Cluster’ı test edebilirsiniz ve eksik kaldığınız yönlerinizi tamamlayabilirsiniz. Umarım sizler için hem eğlenceli hem de faydalı olur. Herkese başarılar dilerim. J

 

Mehmet PARLAKYİĞİT

 

 

RastGele Reklam Kodu


Etiketler: ,

Kategori: Hyper-V

Mehmet PARLAKYİĞİT

Yazar Hakkında ()

MCP - IT Professional