Wordpress Free ThemesOnline TipsArticles DirectoryForeclosure HelpHouse For Sale By OwnerHouse StagingProperty Management

Microsoft Desktop Optimization Pack (MDOP) 2011 R2 Yenilikleri

| 10 Ekim 2011

MDOP masaüstü kurulumu, yönetimi ve desteğini kolaylaştıran bir çok yazılımdan oluşan bir pakettir. MDOP paketi içerisinde bulunan ürünler ile çok sayıda ki istemci bilgisayarlarını kolaylıkla yönetebilir, uygulama yüklemelerini rahatlıkla yapabiliriz. MDOP 2011 R2 içerisinde Microsoft “Bitlocker Administration and Monitoring (MBAM)” ürünün yeni sürümü ve “Microsoft Diagnotic and Recovery Toolkit (DaRT)” ile “Microsoft Asset Inventory Service” ürünlerinin güncellenmiş sürümleri bulunmaktadır.

MDOP 2011 R2 - 01

MDOP 2011 R2 – 01

Microsoft Bitlocker Administration an Monitoring (MBAM):

MBAM, Windows 7 Enterprise ile birlikte gelen bitlocker üzerine, kurulum ve dağıtımı basitleştirmek amacıyla hazırlanmıştır. MBAM aracı ile kullanılan bitlocker şifrelemelerinin kurumun politikalarına ne kadar uyumlu olduğuna dair raporlar çıkartabilir. MBAM’in oluşturduğu güvenli bir web sitesi üzerinden kullanıcıların kolaylıkla PIN değiştirmelerini sağlayabilir, geri kazanım şifrelerini dağıtabiliriz.

Microsoft Diagnotics and Recovery Toolkit 7.0 (DaRT):

Dart açılamaz durumda ki bilgisayarlarımızı kolayca geri kazanabileceğimiz bir tool olarak karşımıza çıkıyor. Dart ile bilgisayar üzerinde ki sorunları kolayca tespit edebilir ve sorunları giderebiliriz.

Asset Inventory Service (AIS):

Envanter verilerinizi işlemeye uygun bilgiye tercüme eden, bulut bazlı bir varlık yönetim hizmetidir. AIS ile detaylı donanım ve yazılım envanteri hazırlayabiliriz, ayrıca yeni sürüm ile APP-V uygulamalarının envanterleşmesi sağlanmıştır.

MDOP 2011 R2 - 02

MDOP 2011 R2 – 02

Başka bir makalede görüşmek üzere.

Cem BALIK

RastGele Reklam Kodu


Etiketler: , , , , , ,

Kategori: Genel

Cem BALIK

Yazar Hakkında ()

MCT MCITP: Server Administrator MCITP: Enterprise Administrator MCITP: Windows Server 2008 R2, Virtualization Administrator MCITP: Enterprise Messaging Administrator on Exchange 2010 CompTİA A+

Yoruma Kapalı.