Wordpress Free ThemesOnline TipsArticles DirectoryForeclosure HelpHouse For Sale By OwnerHouse StagingProperty Management

Hyper-V VM Connection

| 23 Aralık 2011

             Merhaba arkadaşalar bu makalemde sizlere Hyper-V nin fazla bilinmeyen ufak bir özelliğinden bahsetmek istiyorum. Hatırlarsanız Hyper-V manager consol üzerinde sanal makinelere sağ tıkladığımızda ya da makineye çift tıkladığımızda sanal makineye bağlanıyorduk. Şimdi ise Hyper-V ile birlikte gelen ufak bir tool sayesinde istediğiniz host üzerinde istediğiniz sanal makineye bağlana bilirsiniz. Bunu ufak bir uygulama ile inceleyelim.

clip_image002

Hyper-V VM Connection-01

Yukarıda ki ekranda gördüğünüz gibi C:/Program Files/Hyper-V/ klasörü içerisinde bulunan vmconnect.exe çift tıklayalım. Bu tool üzerinde sağ tıklayarak masa üstüne kısayol olarak gönderebilirsiniz. vmconnect.exe çift tıklayalım.

clip_image003

Hyper-V VM Connection-02

Karşımıza Virtual Machine Connection penceresi geliyor. Server yazan bölüm de bağlanmak istediğiniz host ismini yazalım. Default mevcut hostumuz gelecek benim host ismim SRV Virtual Machine bölümüne ise bulunduğumuz host içerisinde bulunan makine ismini yazalım. Ok diyelim. Görüldüğü gibi sanal makinemize connect olduk.  Bu makalemde sizlere Virtual Machine Connection anlatmaya çalıştım. Umarım sizler için faydalı olmuştur. Başka bir makalede tekrar görüşmek ümidiyle hoşçakalın.

 

Mehmet PARLAKYİĞİT

 

RastGele Reklam Kodu


Etiketler: ,

Kategori: Hyper-V

Mehmet PARLAKYİĞİT

Yazar Hakkında ()

MCP - IT Professional