Wordpress Free ThemesOnline TipsArticles DirectoryForeclosure HelpHouse For Sale By OwnerHouse StagingProperty Management

Hyper-V Connect to Server

| 25 Aralık 2011

           Merhaba arkadaşlar bu makalemde sizlere Hyper-V Connect to Server dan bahsedeceğim. Hyper-V Connect to Server Nedir ? Lokasyonunuz içerisinde bulunan fiziksel makineleriniz üzerinde çalışan başka Hyper-V hostlarınızı tek bir Hyper-V hostuna ekleme işlemine denilmektedir. Örneğin benim lokasyonum içerisinde 2 adet Hyper-V makinesi var. Bu hostlarım üzerinde de çalışan sanal makinelerim var. Her bir Hyper-V hostunu yönetmek için farklı farklı makineler üzerine gitmem gerekmekte oysa ki tek bir makine üzerinden bunu yapmak mümkün nasıl mı isterseniz bir uygulama ile bunu daha iyi anlayalım.

clip_image001

Hyper-V Connect to Server– 01

Yukarıda ki şekilde görüldüğü gibi Hyper-V manager consolumdan Hyper-V Manager üzerine gelerek sağ tıklıyorum. Connect to Server seçeneğini seçiyorum.

clip_image002

Hyper-V Connect to Server– 01

Karşıma select computer ekranı geliyor. Another computer (başka bir bilgisayar) seçeneğini seçiyorum.

clip_image003

Hyper-V Connect to Server– 02

Makine ismimi veya makine IP adresimi girdikten sonra OK tıklıyorum. Eğer makine ismini veya IP adresini bilmiyorsak Browse diyerek bu makine seçme işlemini gerçekleştirebiliriz.

clip_image004

Hyper-V Connect to Server– 03

Yeni bir host olarak ekleyeceğimiz. Bilgisayar bizden kullanıcı adı ve parola istemekte doğru bilgileri girdikten sonra OK diyelim.

clip_image005

Hyper-V Connect to Server– 04

Makine ismim Select Computer üzerine gelmiş bulunmakta tekrar Ok diyelim.

clip_image006

Hyper-V Connect to Server– 05

Görüldüğü gibi diğer Hyper-V yüklü fiziksel makinemize bağlanmış durumdayız. Tekrar ok diyelim.

clip_image008

Hyper-V Connect to Server– 06

Artık eklediğim diğer Hyper-V hostum fiziksel makinede DC adında yeni bir host gelmiş durumda   Yukarıda görüldüğü gibi Hyper-V manager üzerinde 2 adet hostum mevcut artık tek bir Hyper-V consol üzerinden her iki hostumu da yönetebilirim. Bu makalemde sizlere tek bir Hyper-V hostu üzerinden başka Hyper-V hostlarını nasıl ekleyebileceğimizden bahsetmeye çalıştım. Umarım faydalı olmuştur. Başka bir makalede görüşmek ümidiyle hoşçakalın.

 

Mehmet PARLAKYİĞİT

 

RastGele Reklam Kodu


Etiketler: , ,

Kategori: Hyper-V

Mehmet PARLAKYİĞİT

Yazar Hakkında ()

MCP - IT Professional