Wordpress Free ThemesOnline TipsArticles DirectoryForeclosure HelpHouse For Sale By OwnerHouse StagingProperty Management

Google Reader Nedir ?

| 31 Ağustos 2011

Bu makalemde sizlere bir RSS okuyucu hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Blog fırtınasının hızlandığı şu günlerde pek çok blogger kendi siteleri üzerinden okuyucuları yararlı bilgiler aktarmaya çalışmakta. Bir Blogger ve Blog okuyucusu olarak takip ettiğim pek çok blog var. Bu blog yoğunluğu arasında yazılan yazıları takip etmem gün geçtikçe zorlaşıyor, işte bu zorluğu aşmak için bir Google Hizmeti olan “Google Reader”ı kullanıyorum.

Google Reader RSS desteği olan tüm blogları, sayfaları tek bir pencere üzerinden takip etmeme imkan sağlamaktadır. Sık sık takip ettiğim internet sitelerini Google Reader hesabıma eklediğim zaman Google Reader benim için bu sayfaların RSS yayınlarını takip ederek yeni yazılaradan haberdar olmamı sağlamaktadır.

Google Reader hizmetini kullanabilmeniz için bir Google Hesabınız olmalı. Google Hesabınız yok ise:

Buradan ücretsiz bir google hesabı oluşturabilirsiniz.

Şimdi www.google.com/reader sayfasına gidelim. Google Hesabımız ile oturum açalım.

Google Reader 01

Google Reader sayfamız açıldı. Şimdi takip edeceğimiz sayfaları ekleyelim. Sol üst köşede bulunan  tıklayalım.

Google Reader 02

Eklediğimiz sayfanın RSS desteği var ise blog listemizde güncel haberleriyle birlikte listelenecektir. izlediğimiz tüm sayfları burada ki listemize ekleyerek sıkı takibe alabiliriz.

Google Reader 03

Umarım sizler için yararlı bir yazı olmuştur.

CEM BALIK


RastGele Reklam Kodu


Etiketler: , , ,

Kategori: Genel

Cem BALIK

Yazar Hakkında ()

MCT MCITP: Server Administrator MCITP: Enterprise Administrator MCITP: Windows Server 2008 R2, Virtualization Administrator MCITP: Enterprise Messaging Administrator on Exchange 2010 CompTİA A+

Yorumlar (2)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Sites That Link to this Post

  1. Google Reader Nedir ? | CEM BALIK | 31 Ağustos 2011
  1. Cem hocam elinize sağlık güzel bir makale olmuş. İnsanlar onca siteyi takip etmek yerine tek sayfa üzerinden istedği tüm web sitelerini görebiliyor. Artık bu özelliği sayenizde bende kullanmaya başladım.