Wordpress Free ThemesOnline TipsArticles DirectoryForeclosure HelpHouse For Sale By OwnerHouse StagingProperty Management

Google AdWords

| 14 Eylül 2011

Google AdWords Nedir?

Kullanıcılar google da herhangi bir anahtar kelime aradıkları zaman sağ tarafta veya üst bölümde google AdWords dediğimiz google reklamları belirir.


Google AdWords Nedir – 1

Bu reklamlar, aranan anahtar kelimeye göre irintili olarak oluşturulur.


Google AdWords Kelime Odaklı – 2

Google AdWords kullandığınız zaman sadece ilgili kelimeler de kullanıcılar arama yaptığı zaman reklamlarınız görüntülenir ve bu reklamlara kullanıcılar tıklayıp web sitenize geldiği zaman size maliyet oluşur. (google AdWords buna tıklama başına maliyet alır TBM denir)


Google AdWords Tıklama Başına Maliyet – 3

Sadece kullanıcıların reklamları görmesi size bir maliyet oluşturmaz.

Google AdWords daha çok ufak işletmeler için tasarlanmış bir üründür. ilk başta bu şekilde başlayıp daha sonra daha geniş alanlara yayılmıştır.

Örneğin, çok ufak bütçelerle günlük 10,20 tl harcayarak siz de google da reklam verebilirsiniz.

Google AdWords Bütçe

Bütçenizi istediğiniz gibi yönetebilirsiniz. Örneğin, günün belli saatlerinde reklamlarınızın görünmesini, belli saatlerinde görünmemesini sağlayabilirsiniz. Farklı günlerde reklam yapabilir, işletmenizin kapalı olduğu günlerde reklam yapmamayı tercih edebilirsiniz.


Google AdWords Zaman Planlaması- 4

AdWords te reklamlar belli bir algoritma doğrultusunda sıralanıp sadece verdiğiniz bütçe değil, reklamın kaliteside sıralamanızda önemli bir yer teşkil eder.


Google AdWords Reklam Kalitesi Puanı – 5

Örneğin, daha büyük bir reklam verenden daha bi üst sıraya kaliteli bir reklam yazarak çıkabilirsiniz.

Google Adwords Kullanımı

Herkes rahatlıkla dakikalar içinde google adwords te reklam oluşturarak ve reklamlarını yayınlamak isteyeceği anahtar kelimeleri seçerek kullanabilir.

http://adwords.google.com Adresinden ilk hesabınızı ve reklamlarınızı oluşturabilirsiniz. Google AdWords kullanımı ve incelikleri ile ilgili makalelerimin devamı gelecektir.

Sefa Aydemir
Dijital Pazarlama Uzmanı

RastGele Reklam Kodu


Kategori: AdWords

Sefa Aydemir

Yazar Hakkında ()

- Dijital Pazarlama Uzmanı & Eğitmeni - Digital Marketing Specialist - Search Engine Optimization

Yoruma Kapalı.