Wordpress Free ThemesOnline TipsArticles DirectoryForeclosure HelpHouse For Sale By OwnerHouse StagingProperty Management

Google AdWords Bütçe Yönetimi

| 15 Eylül 2011

Google AdWords Ödeme Sistemi

Google AdWords te tıklama başına maliyetlendirilen ödeme sistemi vardır. Kullanıcılar reklamı gördüğünde değil sadece reklamınıza tıklandığı zaman ve sitenize geldiği zaman ödeme yaparsınız.


Google AdWords Tıklama Başına Maliyet – 1

Tıklama başına ödeyeceğiniz tutar ise o dönem ki rekabete göre sektöre göre ve sezon sallıklara göre değişiklik gösterebilir. Dolayısı ile aynı anahtar kelimeye farklı dönemlerde farklı maliyetlerle karşınıza çıkabilir. Arama Trendlerini buradan kontrol edebilirsiniz. Tıklayanız…


Google AdWords Arama Trendleri – 2

Google AdWords Bütçe

Kendi bütçenizi kendiniz belirlersiniz. istediğiniz zaman dilimlerinde örneğin, salı günleri farklı bütçe tanımlayabilirsiniz, farklı zamanlarda bütçeniz değişiklik gösterebilir. Sizin kendi iş ihtiyaçlarınıza göre bütçenizde değişiklikler yapabilirsiniz.


Google AdWords Zaman Planlaması – 3

Asla google sizden belirlediğiniz bütçe dışında bir ücret talep etmez.

Google AdWords Rekabet

Rekabete göre bütçelerde değişiklik yapmanız gerekebilir. Örneğin, bazı günler farklı kelimelerin aramaları artabilir ve bu nedenle daha yüksek bir maliyetle karşılaşabilirsiniz. Veya tam tersi olabilir belirlediğiniz bütçenin tamamını kullanamayabilirsiniz bu bir rekabete göre sezon sallığa göre değişiklik gösterebilir.
Bu nedenle sezonsallıkları göz önüne alarak örneğin, yaz dönemlerinde yaz ile ilgili bir iş yapıyorsanız bütçenizi ona göre tanımlamanız gerekiyor.

Makalelerimin devamı gelmeye devam edecektir BT Gönüllülerini takip etmeye devam edin.

Sefa Aydemir
Dijital Pazarlama Uzmanı

RastGele Reklam Kodu


Kategori: AdWords

Sefa Aydemir

Yazar Hakkında ()

- Dijital Pazarlama Uzmanı & Eğitmeni - Digital Marketing Specialist - Search Engine Optimization

Yorumlar (1)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. Murat KOÇAK Murat KOÇAK dedi ki:

    Eline sağlık Sefa Hocam